Hydrodynamicznie i elektromechanicznie czyszczenia kanalizacji przy pomocy następujących maszyn:

SAMOCHODY  TECHNICZNE LT

Jest to małe auto do 3,5 tony, którym można wszędzie wjechać nie niszcząc przy tym kostki brukowej, trawników itp.
Dobrze się sprawdza na zakładach gdzie dojazd jest szczególnie utrudniony i duże auto tam nie wjedzie przez jego wielkie gabaryty. 
Wyposażone w pompy wodne o wydajnościach od 60/120 litr/min i ciśnieniu 14 Mpa, którymi wykonuje się czyszczenia kanałów wodą za pomocą różnego rodzaju głowic. Średnica czyszczonych kanałów od Ø 50 do Ø 600 mm.


 

UNIWERSALNE SAMOCHODY

Mercedes i Man: typu kombi (połączenie beczki asenizacyjnej z urządzeniem  do  czyszczenia wodą ) pojemność beczki 6000- 9000  litrów w zależności od auta, wydajność  pompy  350- 550 l/min przy ciśnieniu 14 MPa  wyposażonym w zestaw głowic między innymi do wycinania korzeni  i czyszczenia  kanałów średnic Ø od 100 do Ø 900 mm. Samochody te umożliwiają odbiór i wywóz osadu z kanalizacji. Samochód Mercedes ma opcje czyszczenia brudnej zanieczyszczonej wody (osadu) na miejscu i możliwość ponownego wykorzystanie wody, bez zbędnego tankowania pojazdu wodą (tak zwany recykling).


   

NARZĘDZIA ELEKTROMECHANICZNE

Maszynka ROTHENBERGER R 600 jest wyposażona w zestaw spirali z różnego rodzaju głowicami służących do usuwania zatorów i czyszczeń kanalizacji poziomych i pionowych o średnicy od Ø50- Ø250 mm na długości do 50 mb. Maszyna przeznaczona dla prac serwisowych w szpitalach i budynkach mieszkalnych, idealna do przepychania zapchanych odpływów łazienkowych, pionów kanalizacyjnych, odpływów podłogowych i odwodnień dachowych itp.